Výživové poradenství
Facebook El Bio

Sortiment

El Bio - Sortiment

Čerstvé kváskové chleby a pečivo

Každý den u nás nakoupíte kvalitní kváskové celozrnné chleby, vícezrnné pečivo, posvícenské koláčky, plněné šátečky, sušenky, buchty a v neposlední řadě vynikající koláče a dorty. Vše bez umělých aditiv a bílého cukru, slazené převážně třtinovým či hroznovým cukrem a pšeničným sirupem. 

Každé úterý také bezlepkové čerstvé kváskové chleby a pečivo od Dr. Pekař. 

Bio maso a vejce

Bio maso nám dodavatelé zaváží většinou ve středu dopoledne. Kuřecí, hovězí, jehněčí a příležitostně i vepřové výhradně v bio kvalitě a z českých ekofarem. Bio krůtí maso máme z bavorských ekofarem také příležitostně.

Balení standartně cca po 500gr ve vaničkách, případně dle požadavků. Trvanlivost minimálně 5 dní, dle zpracovaných partií.

Doporučujeme vám si bio maso objednat, protože máte pak jistotu, že vámi vybraná partie pro vás bude rezervována. Napište si o zaslání aktuálního ceníku bio masa v elektronické podobě na e-mail: info@elbio.cz pro pohodlnné objednávání. 

Uzávěrka objednávek je každý týden v pondělí do 10 hod. Své objednávky si pak můžete vyzvednout po sms výzvě ve středu odpoledne, nebo kdykoliv do konce týdne.

 

Česká bio vejce máme standartně na prodejně od dodavatele Schubert.

Mléčné výrobky

Každý týden čerstvé kozí a kravské mléko, sýry, syrovátka, jogurty, tvarohy, ovčí a kozí sýry a jogurty převážně z české ekoprodukce. 

Bio ovoce a zelenina

Nabídka je celoročně široká, i když v zimní sezóně převážně dovozová. Během letní zahrádkářské sezóny preferujeme lokální produkci menších ekozemědělců a farem.

Každé pondělí odpoledne máme pravidelnou zavážku bio zeleniny a ovoce od pana Kurky, který má v nabídce jak českou bio zeleninu tak i dovozovou zeleninu a ovoce, pro které si sám jezdí do Rakouska.

Dále nám každou středu bio zeleninu a ovoce zaváží Country Life, který od letošního května 2016 nabízí také zeleninu a ovoce od českých farmářů z tzv. přechodového období. Tato cenově velmi zajímavá produkce ještě nemá certifikaci bio, ale zemědělci jsou v tzv. dvouletém přechodovém odobí, kdy žádají o bio certifikaci. Takže si můžete vybrat osobně z dostupné zeleniny a ovoce přímo na prodejně.

Mimo jiné provozujeme systém bedýnek

Čerstvá pasta

Na začátku roku 2013 jsme zařadili do sortimentu také čerstvé chlazené těstoviny od českého výrobce. Jsou vynikající a za velmi příznivou cenu. 

Vegetariánské potraviny

V našem sortimentu naleznete také širokou nabídku chlazených i sušených vegetariánských výrobků ze sóji, luštěnin a obilovin. Sojagurty, tofu, rýžové deserty, sojové uzeniny, hotová jídla, sojové, rýžové a obilné nápoje, seitan, pomazánky, svačinky, sojanézy apod. 

Bezlepka

Naleznete u nás také potraviny pro celiaky (bezlepková dieta). Čerstvé i trvanlivé pečivo, směsy na pečení, těstoviny, cereálie, sušenky, dobrůtky apod.

 

Raciolka

Hlavní dodavatelé základních racionálních bio i nebio potravin je společnost PRO-BIO, Country Life, Bio nebio, Natural a další.

Snažíme se mít pestrou nabídku těstovin, luštěnin, obilovin, sušených plodů, různé druhy mouk, cereálií, kaší apod. Je toho zkrátka hodně a co nemáme, objednáme. 

Raw food - živá strava

Jste příznivcem syrové neboli živé stravy? Lifefood je naším hlavním dodavatelem rostlinné stravy, která není znehodnocená tepelnými úpravami, v podobě v jaké ji příroda vytvořila. Prodáváme biopotraviny a potraviny z nekomerčních sklizní plné minerálů, vitamínů, aktivních enzymů a kvalitních živin, zkrátka plné života.

Nově jsme do sortimentu zařadili čerstvé chlazené raw dorty od Raw Planet. Jedná se o vynikající krájené dorty a dezerty v kelímkách. Svou přirozeně výraznou chutí jsou opravdu opravdu neodolatelné. Vyzkoušejte.  

 

Fair Trade

Podporujeme projekt Fair Trade. V sortimentu našeho obchodu najdete například kávu, čokolády, kakao... nesoucí tuto značku. Nákupem takto označených výrobků zaplatíte spravedlivou cenu za “dobrou věc”.

Fair Trade znamená spravedlivý obchod. Je výhodný pro ty, kteří nakupují, i pro ty, kteří v chudých zemích pěstují kávu, čaj nebo cukrovou třtinu.
Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu výrobcům a pěstitelům zboží, které kupujete.

To zdaleka není samozřejmé:

Mezinárodní obchodní a dovozní společnosti díky svému dominantnímu postavení na trhu často stlačují výkupní ceny výrobků pod únosnou mez, obchodují se zbožím vyrobeným pomocí dětské práce, v neodpovídajících pracovních podmínkách a bez omezení pracovní doby. Negarantují dlouhodobé obchodní smlouvy a využívají bezbrannosti drobných prvovýrobců a nízkých ekologických standardů v rozvojových zemích. 

Čaje

Čaje bylinné, ovocné, černé, zelené, speciální, dětské... opravdu široký výběr.    

Přírodní potravinové doplňky

Chlorella, Spirulina, Zelený ječmen, 100% šťáva aloe vera, kvalitní probiotika, rybí, lněný olej a mnoho dalšího... Přípravky a čaje vhodné pro odkyselení těla a detoxikaci. Poradíme a doporučíme vhodné potravinové doplňky pro podporu vašeho zdraví, hubnutí a rekonvalescenci.

Bio kosmetika

Naleznete u nás osvědčené krémy a masti, přírodní oleje a deodoranty.

Od Dr.POPOVA u nás zakoupíte různé druhy léčivých mastí a balzámů. 

V sortimentu také máme sprchové gely, šampóny a zubní pasty značky JASON, indickou vlasovou kosmetiku KHADÍ a přírodní aloe vera kosmetiku ESI.

Ekodrogerie

Ekologická drogerie na běžný úklid, praní, mytí a čištění. Nejvíce zastoupenou značkou je u nás Ecover. Výrobky jsou

 • vyrobené na rostlinné a minerální bázi
 • neobsahují složky pocházející z ropy
 • mají minimální vliv na vodní život
 • jsou rychle a úplně biologicky rozložitelné
 • jsou vhodné pro citlivou pokožku
 • nejsou testované na zvířatech
 • vyrábějí se v ekologické továrně
 • používají se na úklid v budovách institucí EU
 • láhve, uzávěry a etikety jsou 100% recyklovatelné
 • jsou nejvyhledávanější ekologické čisticí prostředky na českém trhu
 • mají dobré čistící a prací vlastnosti

Nakoupíte u nás také další výrobky značky Tierra Verde, Almawin apod.

Bio pro pejsky a kočičky - Yarrah

Nezapomínáme ani na vaše mazlíky. Yarrah je evropskou značkou bio krmiv pro pejsky a kočičky. Vysoce kvalitní Yarrah výrobky jsou v bio kvalitě, neobsahují žádné zdraví škodlivé pesticidy, hormóny, hnojiva, umělá barviva, dochucovadla či konzervanty. Nejsou testována na zvířatech a jejich výroba je s ohledem na ekologii.

Granule, konzervy, paštiky a pamlsky jsou zdraví prospěšné, jsou hypoalergenní a jsou vyrobené z přírodních surovin, které si může Vaše zvířátko užívat každý den.

Knihy a kuchařky

Pro vaši inspiraci v kuchyni a pro odpovědi na otázky jak pečovat o své zdraví zevnitř u nás naleznete užitěčnou literaturu.