Bez obalu
Facebook El Bio

Sortiment

El Bio - Sortiment

Čerstvé kváskové chleby a pečivo

Každý den u nás nakoupíte kvalitní kváskové celozrnné chleby, vícezrnné pečivo, posvícenské koláčky, plněné šátečky, sušenky, buchty a v neposlední řadě vynikající koláče a dorty. Vše bez umělých aditiv a bílého cukru, slazené převážně třtinovým či hroznovým cukrem a pšeničným sirupem. 

 

Bio maso a vejce

Bio maso nám dodavatelé zaváží většinou čtvrtek nebo pátek odpoledne. Hhovězí i vepřové výhradně v bio kvalitě a z českých ekofarem. Bio krůtí maso máme z bavorských ekofarem a dle poptávky zákazníků bereme nárazově. 

Kuřecí maso v bio kvalitě již v sortimentu nemáme, především díky nespolehlivosti dodavatele, ale nabízíme FiT a Fér Kuře z Rašovic. Vybrali jsme spolehlivého a kvalitního dodavatele, který má výborné kuřecí maso bez antibiotik, růstových hormonů a nově také bez antikokcidiotik. 

Balení standartně cca po 500gr ve vaničkách, případně dle požadavků. Trvanlivost minimálně 7 dní, dle zpracovaných partií.

Doporučujeme vám si bio maso objednat, protože máte pak jistotu, že vámi vybraná partie pro vás bude rezervována. Napište si o zaslání aktuálního ceníku masa v elektronické podobě na e-mail: info@elbio.cz pro pohodlnné objednávání. 

 

Česká bio vejce máme standartně na prodejně od dodavatele Ranč Bělečko nebo také nově COCOCARL od paní z Dubče.

Mléčné výrobky

Každý týden čerstvé kozí a kravské mléko, sýry, syrovátka, jogurty, tvarohy, ovčí a kozí sýry a jogurty převážně z české ekoprodukce. 

 

Bio ovoce a zelenina

Nabídka je celoročně široká, i když v zimní sezóně převážně dovozová. Během letní zahrádkářské sezóny preferujeme lokální produkci menších ekozemědělců a farem.

Každé pondělí ráno máme pravidelnou zavážku bio zeleniny a ovoce od pana Kurky, který má v nabídce jak českou bio zeleninu tak i dovozovou zeleninu a ovoce, pro které si sám jezdí do Rakouska.

 

Mimo jiné provozujeme systém bedýnek

Čerstvá pasta

Na začátku roku 2013 jsme zařadili do sortimentu také čerstvé chlazené těstoviny od českého výrobce. Jsou vynikající a za velmi příznivou cenu. 

Vegetariánské potraviny

V našem sortimentu naleznete také širokou nabídku chlazených i sušených vegetariánských výrobků ze sóji, luštěnin a obilovin. Sojagurty, tofu, rýžové deserty, sojové uzeniny, hotová jídla, sojové, rýžové a obilné nápoje, seitan, pomazánky, svačinky, sojanézy apod. 

Bezlepka

Naleznete u nás také potraviny pro celiaky (bezlepková dieta). Čerstvé i trvanlivé pečivo, směsy na pečení, těstoviny, cereálie, sušenky, dobrůtky apod.

 

Raciolka

Hlavní dodavatelé základních racionálních bio i nebio potravin je společnost PRO-BIO, Country Life, Bio nebio, Natural a další.

Snažíme se mít pestrou nabídku těstovin, luštěnin, obilovin, sušených plodů, různé druhy mouk, cereálií, kaší apod. Je toho zkrátka hodně a co nemáme, objednáme. 

Raw food - živá strava

Jste příznivcem syrové neboli živé stravy? Lifefood je naším hlavním dodavatelem rostlinné stravy, která není znehodnocená tepelnými úpravami, v podobě v jaké ji příroda vytvořila. Prodáváme biopotraviny a potraviny z nekomerčních sklizní plné minerálů, vitamínů, aktivních enzymů a kvalitních živin, zkrátka plné života.

 

Fair Trade

Podporujeme projekt Fair Trade. V sortimentu našeho obchodu najdete například kávu, čokolády, kakao... nesoucí tuto značku. Nákupem takto označených výrobků zaplatíte spravedlivou cenu za “dobrou věc”.

Fair Trade znamená spravedlivý obchod. Je výhodný pro ty, kteří nakupují, i pro ty, kteří v chudých zemích pěstují kávu, čaj nebo cukrovou třtinu.
Fair Trade zaručuje spravedlivou odměnu výrobcům a pěstitelům zboží, které kupujete.

To zdaleka není samozřejmé:

Mezinárodní obchodní a dovozní společnosti díky svému dominantnímu postavení na trhu často stlačují výkupní ceny výrobků pod únosnou mez, obchodují se zbožím vyrobeným pomocí dětské práce, v neodpovídajících pracovních podmínkách a bez omezení pracovní doby. Negarantují dlouhodobé obchodní smlouvy a využívají bezbrannosti drobných prvovýrobců a nízkých ekologických standardů v rozvojových zemích. 

Čaje

Čaje bylinné, ovocné, černé, zelené, speciální, dětské... opravdu široký výběr.    

Přírodní potravinové doplňky

Chlorella, Spirulina, Zelený ječmen, 100% šťáva aloe vera, kvalitní probiotika, rybí, lněný olej a mnoho dalšího... Přípravky a čaje vhodné pro odkyselení těla a detoxikaci. Poradíme a doporučíme vhodné potravinové doplňky pro podporu vašeho zdraví, hubnutí a rekonvalescenci.

Bio kosmetika

Naleznete u nás osvědčené krémy a masti, přírodní oleje a deodoranty.

Od Dr.POPOVA u nás zakoupíte různé druhy léčivých mastí a balzámů. 

V sortimentu také máme sprchové gely, šampóny a zubní pasty značky JASON, indickou vlasovou kosmetiku KHADÍ a přírodní aloe vera kosmetiku ESI.

Marockou kosmetiku s arganovým olejem ZAHIR, dále pak BeButter s bambuckým máslem, Purity Vision. 

Nejoblíbenější mýdla ALMARA SOAP a jejich masky, scruby a vlasové elixíry.

Ekodrogerie

Ekologická drogerie na běžný úklid, praní, mytí a čištění. Nejvíce zastoupenou značkou je u nás Ecover. Výrobky jsou

 • vyrobené na rostlinné a minerální bázi
 • neobsahují složky pocházející z ropy
 • mají minimální vliv na vodní život
 • jsou rychle a úplně biologicky rozložitelné
 • jsou vhodné pro citlivou pokožku
 • nejsou testované na zvířatech
 • vyrábějí se v ekologické továrně
 • používají se na úklid v budovách institucí EU
 • láhve, uzávěry a etikety jsou 100% recyklovatelné
 • jsou nejvyhledávanější ekologické čisticí prostředky na českém trhu
 • mají dobré čistící a prací vlastnosti

Nakoupíte u nás také další výrobky značky Tierra Verde, které máme především v bezobalovém provedení. 

Sodasan je vynikající značkou eko drogerie.

Kanadská značka ATTITUDE má skvělé tablety do myčky a čistící prostředky.