Bez obalu
Facebook El Bio

PROČ NAKUPOVAT V PRODEJNÁCH ZDRAVÉ VÝŽIVY

PROČ NAKUPOVAT V PRODEJNÁCH ZDRAVÉ VÝŽIVY

Přemýšlíte, jestli stojí za to chodit nakupovat biopotraviny a zdravou výživu do specializovaných prodejen?

1. V PRODEJNÁCH ZDRAVÉ VÝŽIVY VÁM PORADÍ A POMOHOU.

Obchodníci a prodavači v takových obchodech nejsou žádní začátečníci, kteří naskočili na „trendy" vlnu. Mnozí z nich
mají za sebou dlouhou a pracně prošlapanou cestičku pro biopotraviny a zdravou stravu k českému zákazníkovi. Tedy alespoň k tomu, komu není jedno, co jí a kde to nakupuje. Mají více zkušeností a znalostí nejen než „obyčejní" prodavači, ale také většina zákazníků. A vy se s nimi můžete poradit přímo u police se zbožím. Neodmítnou vás a budou na vás mít čas.

2. V PRODEJNÁCH ZDRAVÉ VÝŽIVY MAJÍ PŘESNĚ TO, CO CHCETE.

Pokud vám záleží na výběru potravin, jsou prodejny zdravé výživy přesně to, co hledáte. Nemusíte vlastně vybírat a hledat, co vašim požadavkům vyhovuje a co už ne. Tu práci už si před vámi dal obchodník. Samozřejmě i tady asi mají potraviny, kterým se chcete z různých důvodů vyhnout, ale zdravý rozum s sebou určitě berete i na nákup. A nabídnou vám na jednom místě vše - tedy nejen speciality, které ozvláštní váš jídelníček jednou za čas, ale také obvyklé a základní suroviny, bez kterých se ve své zdravé kuchyni neobejdete. Jsou sice prodejnami určitým způsobem speciálními, ale nabídka produktů je zde velmi široká. A pokud něco nemají, určitě to lze objednat.

3. S OBCHODNÍKEM SE ZDRAVOU VÝŽIVOU SDÍLÍTE VÍC NEŽ JEN SVOU ÚTRATU.

Lidé, kteří pracují v obchodech se zdravou výživou, vědí, co prodávají, ale také proč to prodávají a proč prodávají právě biopotraviny nebo zdravou výživu. Majitelé obchodu jsou často světlonoši zdravé stravy a životního stylu a drtivé většině prodavačů tady není jedno, jestli prodávají zdravé potraviny nebo barvy a lepidla. Ani vám určitě není jedno, s kým vyměňujete „své peníze" za „svoje potraviny". A je také docela dobré vědět (a v těchto prodejnách to bývá i vidět), komu a kam plyne zisk z vaší útraty. Nadnárodní řetězec prodejen zdravé výživy u nás bohudík nemáme.

4. POHODLNĚJŠÍ URČITĚ NENÍ VÝHODNĚJŠÍ.

Pohodlí se stalo přeceňovaným měřítkem kvality. Ale u potravin neplatí to, že kvalitnější služba je ta pohodlnější. Cesta kvalitní a zdravé biopotraviny na váš stůl není pohodlná. O prospěšnosti tělesného pohybu dnes málokdo pochybuje, ale ani on není právě pohodlný. Máte-li zájem na svém zdraví, chceteli k tomu přispět kvalitní stravou, je určitě namístě a fér obětovat trochu toho pohodlí a najít si „svou" prodejnu zdravé výživy a nákup si vždycky tak trochu užít - v klidnějším a komornějším prostředí a jinak, než se dnes běžně, byť pohodlně, nakupuje. Máte svého automechanika, kadeřníka, zubaře? Skoro všichni, Někteří máte i svého místního farmáře. Mít svou prodejnu zdravé výživy vám určitě půjde neméně k duhu.

5. NEBOJTE SE, NEPRODĚLÁTE.

Opravdu univerzálně neplatí, že čím menší obchod, tím vyšší ceny. Je pravděpodobné, že cena položky z akčního letáku velkého řetězce bude asi zrovna v tomhle týdnu nepřekonatelná. Majitel „vašeho" obchůdku asi neprodá za týden vagón od jednoho druhu a určitě není tak silný, aby si na dodavatele patřičně přitlačil, ale zkuste u něj udělat kompletní nákup a určitě nezchudnete. Něco bude mít ve srovnání s velikou konkurencí levnější, něco dražší, něco nastejno… Ale třeba má levnější i dražší a poradí vám, podle čeho si vybrat. A dobrá rada je k nezaplacení. Nechte si poradit, a užijte si svoje nákupy v prodejnách zdravé výživy.
ELBIO v novém

V květnu 2021 prošla prodejna EL BIO rekonstrukcí a náš milovaný prostor dostal nový rozměr. Přijďte si nakoupit a nadechnout do staro-nového prostoru.  Věříme, že se Vám bude dobře vybírat z našeho přehledného sortimentu.  Celý text >>

OTEVÍRACÍ DOBA během svátků 2019…

Již tradičně máme otevřeno každý všední den.  Celý text >>

ADVENTNÍ SOBOTY OTEVŘENO

Během prosincových adventních sobot máme otevřeno 9.00 - 13.00 hod. Můžete se stavit na nákup nebo vyzvednout balíčky. Těšíme se na Vás.   Celý text >>