Výživové poradenství
Facebook El Bio

RÝMA z pohledu Tradiční Čínské Medicíny

RÝMA z pohledu Tradiční Čínské Medicíny

Přátelé,

tak se nám tady po zimě nezimě konečně už nadobro usazuje jaro. Mnozí z vás to vědí nejen podle kalendáře, ale i podle větší spotřeby „kapesníků“ a mnohokrát opakované hlášky „pozor kýchnu :-)“. Ano, jaro kvete, voní a hlavně nám fouká !!!  Máte rýmu? Sezónní, akutní či alergickou? Ucpaný nos? Nebo jen kapku u nosu?  

 

Čínská medicína si na otázku proč se tak děje odpovídá takto:

Alergické projevy souvisí s oslabením dráhy plic, sleziny a ledvin. Dochází zde postupně k oslabení a někdy i k vyčerpání energie v těchto drahách, kde se následně objeví horko a vlhko. Příčina může být vrozená, následkem špatného životního stylu nebo i jídelníčku.

To zapříčiní snížení obranyschopnosti před vnější škodlivinou. A v okamžiku, kdy jarní vítr tuto škodlivinu přinese, stane se tato reakce. Plíce se nedokáží plně bránit a škodlivina je zablokuje, což se projeví jako alergická reakce.

 

A jakou roli že tam hrají ty ledviny? Tyto orgány v organismu tzv. „rodí vodu“ a podílejí se na jejím koloběhu. A dokud voda plynule teče, je vše v pořádku. Nazývají se také horním a dolním zásobníkem vody a vzájemně si vypomáhají.

 

Co doporučujeme na rýmu?

Můžete zkusit čínské bylinky Vyvanutí dračí jeskyně (BI MIN GAN WAN) kód: 007

Je vhodná pro léčbu akutní, sezónní i alergické rýmy s pocity ucpaného nosu. Působí protizánětlivě a protialergicky. Můžete ji užívat dlouhodobě během celé pylové sezóny.  Výrazné účinky se projeví i při léčbě nachlazení s pocitem ucpaného nosu.

 

 
EL BIO chystá e-shop

Připravujeme intenzivně spuštění našeho e-shopu. Bude to co nevidět. Sledujte nás pravidelně.  Celý text >>

PROČ NAKUPOVAT V PRODEJNÁCH ZDRAVÉ…

Přemýšlíte, jestli stojí za to chodit nakupovat biopotraviny a zdravou výživu do specializovaných prodejen?1. V PRODEJNÁCH ZDRAVÉ VÝŽIVY VÁM PORADÍ A POMOHOU.Obchodníci a prodavači v takových obchodech nejsou žádní začátečníci, kteří naskočili na „trendy" vlnu. Mnozí z nichmají za sebou dlouhou a pracně prošlapanou cestičku pro biopotraviny a zdravou stravu k českému zákazníkovi. Tedy alespoň k tomu, komu není jedno, co jí a… Celý text >>

EL BIO hledá prodavačku/vedoucí…

Aktivně hledáme novou posilu do EL BIO prodejního týmu. Na hlavní pracovní poměr i formou brigády jako prodavačka/vedoucí prodejny. Preferujeme výhled dlouhodobé spolupráce, zkušenosti z prodeje nebo podobné pozice, bio a zdravé výživy a se zájmem o oblast. Místo výkonu je Praha 9 Újezd nad Lesy, prodejna EL BIO.  Nástup možný ihned. Máte-li zájem, napište nám na e-mail: hana@elbio.cz Celý text >>